CROSSROAD BLUES BAND организираат музички помен во чест на Сале

На 20 ДЕКЕМВРИ се навршуваат 40 дена откако Sale реши да свири некаде на друго место… Во негова чест, CROSSROAD BLUES BAND организираат музички ПОМЕН!

Затоа што музиката за Сале беше живот, а БЛУЗОТ го живееше. Го испративме со музика и низ музиката што ја создаваше ќе продолжи да живее засекогаш!

 

20.12.2018 година Арт Кафе Апореа 21 часот !

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien