ВИДЕО – МЕПСО ќе инвестира 1,12 милиони евра во модернизација на трафостаницата „Прилеп 1“

МЕПСО инвестира 1,12 милиони евра во модернизација на трафостаницата „Прилеп 1“ која што е стара 40 години. Ќе се вгради

Дознај повеќе

Утврден текстот на предлог-законот за амнестија – организаторите и насилниците од 27 април ќе одговараат

Телото за помирување во Собранието по неколкунеделно усогласување го изготви предлог-текстот за селективна амнестија за организираниот напад на Собранието на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien