Трето место за ЏК „Сеишин“ Прилеп на екипното Државно првенство за сениори

Денеска во Кочани, во организација на Џудо Федерација на Македонија и техничка организација на ЏК „Гладијатор“ Кочани се одржа Екипно Државно Првенство во Џудо за Сениори во машка и женска конкуренција.
На првенството настапија вкупно 4 клубови во машка и 3-клубови во женска конкуренција. ЏК „Сеишин“ Прилеп настапи со екипа во само во машка конкуренција и го освои 3-то место. Со ова клубот ги заврши настапите на Државно ниво.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien