Прилепчанец каснат од куче скитник во Скопје

Куче каснало 20-годишно момче од Прилеп. Како што информира полицијата, по полноќ во Полициската станица Центар, 20-годишниот Х.З. од Прилеп пријавил дека вечерта околу 23 часот на булевар Кочо Рацин во Скопје бил каснат од куче скитник.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien