„Авантурите на Пинокио“, сабота и недела на репертоарот на прилепскиот театар

Репертоар за театарот „Војдан Чернодрински“ сабота и недела.

 

22.12.2018 (сабота) – 13.00 ч.

 

ПРЕДПРЕМИЕРА

 

„Авантурите на Пинокио“ режија Дарко Ковачовски

претстава за деца

 

23.12.2018 (недела)  – 12.00 ч

 

ПРЕМИЕРА

„Авантурите на Пинокио“ режија Дарко Ковачовски

претстава за деца

 

 

Влезници на билетарницата од театарот. Резервации на 076 442 378

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien