„Културни Патеки“ – електронско буклет издание со најатрактивните археолошки локалитети во прилепско

Менелај – Прилеп, ја објави својата нова публикација: „Културни Патеки“. Се работи за електронско буклет издание посветено на дел од

Дознај повеќе

Невремето вечерва урна дрво врз возило во Прилеп на улица „Јоле Андоноски“

Читателите на Инфо Компас испратија фотографија од урнато дрво врз возило поради невремето на улицата „Јоле Андоноски“ во населбата Бончејца.

Дознај повеќе

Бројот на загинати во смртоносното цунами во Индонезија вртоглаво расте – најмалку 373 жртви и над 100 исчезнати

Бројот на жртви од цунамито во Индонезија порасна на 373, информира Индонезиската агенција за катастрофи. Портпаролот на Агенцијата, Сутопо Пурво

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien