Крушевчани Новата 2019 ќе ја пречекаат со Александра Јанева

Македонската пејачка Александра Јанева ќе ја има главната улога на Новогодишната прослава во Крушево. Забавата започнува во 21:00 со загревање со ди џеј Хуго, а крушевчани и туристите ќе ја дочекаат Новата 2019 година со настап на Александра Јанева.

 

Јанева сними и промотивно видео со што ги повикува сите крушевчани и посетители на Крушево Новата 2019-та година да ја пречекаат на градскиот плоштад.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien