The Hounds, Нино Величковски, Гоце Чоки и Фортисимо Бенд ќе ги забавуваат прилепчани во Нова Година

Општина Прилеп подготви богата новогодишна програма за претстојните празнични денови.

 

25-30 декември 2018 година

 

 

 • 11:00 / 13:00 Детска претстава „Новогодишна бајка“, кино „Мис Стон“
 • 11:00 / 18:00 Новогодишен креативен базар и активни креативни работилници – плоштад „Методија Андонов Ченто“
 • 13:00–18:00 Детски перформанс „Работилница во Лапонија“ – плоштад „Методија Андонов Ченто“

 

26 декември 2018 година

 

 • 19:00 Концерт на класична музика „Предновогодишно со звуците на
 • хармониката“ – голема сала НУЦК „Марко Цепенков“

 

 

31 декември 2018 година, плоштад „Методија Андонов Ченто“

 

 

– ДЕНСКА ПРОГРАМА –

 

 • 11:00 Почувствувајте ја новогодишната магија со вовчето на Дедо Мраз и пријателите низ улиците на Прилеп
 • 13:00 Новогодишно дружење со Дедо Мраз и пријателите и многу изненадувања за најмладите
 • 14:00 Концерт на групата The Four

 

– ЦЕНТРАЛНА ВЕЧЕРНА ПРОГРАМА –

 

 • 21:30 Настап на Нино Величковски со своите тамбураши
 • 22:15 Настап на Гоце Чоки и Фортисимо Бенд
 • 23:30 Настап на групата The Hounds
 • 23:55 Обраќање на градоначалникот Илија Јованоски
 • 00:00 Огномет
 • 00:45 Dj Dave Schwartz и Dj Alek Young

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien