Кривична за прилепчанец кој живеел со 13-годишно девојче, имале и односи

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против С.А. (19) од Прилеп за полов напад врз дете кое не наполнило 14 години.

 

Во периодот од 3 до 12 декември, во напуштена куќа во Прилеп, пријавениот престојувал заедно со тринаесетгодишна девојка, при што имале и полови односи.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien