Милошоски вели дека писмото на Бејли е дипломатски скандал – Заев побара расчистување на случајот

Реакциите денес се уште погласни по вчерашното писмо на американскиот амбасадор Џес Бејли до судиите и до министерката за правда,

Дознај повеќе