ВИДЕО – 159 медали за ЏК „Сеишин“ за 2018, доделени и наградите за 2018 година на ниво на клубот

На 28.12.2018 година Петок, Џудо Клубот Сеишин-Прилеп го одржа последниот тренинг за 2018 година. На тренингот имаше пригодна свеченост и

Дознај повеќе

ВИДЕО – Во Крушево се бара кревет повеќе за празниците, викендов стартува зимската сезона

Во Крушево се бара кревет повеќе за Нова Година и Божик. Според угостителите капацитетите од околу 700 легла во приватното

Дознај повеќе

ОБНОВЕНО-ВИДЕО – Прилепчанец со нож ја убил девојката пред очите на нејзиното дете

Триесет и шест годишниот прилепчанец Христијан Конески со нож ја убил својата 33 годишна партнерка Евгенија Гелеска со која живееле

Дознај повеќе

Убиство во Прилеп – прилепчанец со нож ја убил партнерката со која живееле вонбрачно

Прилепчанец со нож ја убил својата партнерка со која живееле во вонбрачна заедница синоќа во периодот од 21.30 до 22

Дознај повеќе