23 годишно момче од с. Секирци загина во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Прилеп-Битола

Денеска (31.12.) околу 06,45 часот на регионалниот пат Битола – Прилеп, помеѓу село Тополчани и село Алинци К.Ј.(23) од село

Дознај повеќе

Новогодишната парада во центарот на Прилеп за најмладите, забавата проодолжува и вечер на плоштадот

Нино Величковски со своите тамбураши, Гоце Чоки и Фортисимо Бенд, The Hounds, огнениот перформанс на групата Агни, огномет и диџеи.

Дознај повеќе

Прилеп конечно доби станица за мерење на квалитетот на воздухот

Во последниот ден од 2018 година, Прилеп доби мерна станица која ќе го покажува квалитетот на амбиенталниот воздух во градот. Мерната

Дознај повеќе