Тепачка со ножеви и секири во прилепската населба „Три Багреми“, има и повредени

На 29.01.2019 година во 23.00 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека пред продавница во населба Три Багреми, по

Дознај повеќе

ВИДЕО – До темел изгоре плевната на Гоце Тодороски од прилепското село Кутлешево, штетата е над 15.000 евра

До темел изгоре плевната на Гоце Тодороски од прилепското село Кутлешево кој пожарот кој се случил сииноќа околу 22.30 минути.

Дознај повеќе

Столтенберг: Очекувам сите сојузници да го потпишат Протоколот за прием на Македонија

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска соопшти дека наскоро ќе биде потпишан протоколот за пристап на Македонија во Северноатлантската

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien