Општина Прилеп : Сите вработувања се вршат врз основа на стручните способности и компетенции на кандидатите

Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски, работи исклучиво врз основа на позитивните законски прописи и во заштита на интересите

Дознај повеќе

Хакери украле милиони податоци од германски политичари и јавни личности

Засега непознати хакери украле милиони податоци од германски политичари и познати личности ,пренесува германскиот весник „Билд“. Според весникот ова можеби е

Дознај повеќе

ОО СДСМ Прилеп : Времето кога постоеше коалиција помеѓу криминалот и власта, заврши со падот на ВМРО-ДПМНЕ

Антизападната и криминална ВМРО-ДПМНЕ и во опозиција не отстапува од нивните добро познати методи на ширење страв помеѓу граѓаните, преку

Дознај повеќе

ВИДЕО – Сегашните и поранешните вработени во Еурокомпозит најавуваат во среда штрајк пред Влада

Поради неисплатени плати и отпремнина околу 100 вработени во прилепски „Еурокомпозит“ како и 130 мина кои си заминаа технолошки вишок

Дознај повеќе

Десет гранични полицајци заглавени поради снежните врнежи во Танушевци, им снемува храна

Десет гранични полицајци веќе шести ден поради снежни врнежи се заглавени во полициската станица во село Танушевци, кај границата со

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien