Внимателно возење на патиштата низ Македонија, забрана за товарни возила на повеќе правци

Според најновите информации од Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, наместа

Read more

Уапсен крадецот кој во Прилеп украде мобилни телефони во вредност од 400.000 денари

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп, поднесе кривична пријава против Г.Д.(47) од Прилеп поради постоење

Read more