Внимателно возење на патиштата низ Македонија, забрана за товарни возила на повеќе правци

Според најновите информации од Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, наместа

Дознај повеќе

Уапсен крадецот кој во Прилеп украде мобилни телефони во вредност од 400.000 денари

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп, поднесе кривична пријава против Г.Д.(47) од Прилеп поради постоење

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien