Грците со три првични барања во Заедничкиот комитет за ревизија на книгите

Наставниците и професорите во предавањата да избегнуваат материјали што содржат иредентизам, од учебниците да се исфрлат античко грчките симболи и

Дознај повеќе

ЈКП „Комуналец“ Прилеп : Иако временските услови не ни се наклонети, ние професионално ја извршуваме работата

Снегот кој интензивно паѓа повеќе од два дена им создаде поголеми проблеми на комуналните служби. Од рано наутро со механизација

Дознај повеќе

Апел од Општина Прилеп: Граѓаните да ги чистат влезовите и да не го исфрлаат снегот на улица

Поради интензивните врнежи снег, Општина Прилеп апелира до граѓаните, сопствениците на деловни објекти и до куќните совети на станбените згради

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien