Почина градоначалникот на Гдањск, откако беше избоден со нож на јавен настан

Градоначалникот на полскиот град Гдањск, Павел Адамович почина како последица на повредите здобиени во нападот за време на синоќешниот хуманитарен концерт, објави полското

Дознај повеќе

Македонските компании очајно бараат работници, а државата нема стратегија како да ги задржи

Македонските компании очајно бараат кадар, младите масовно се иселуваат, а државата нема решение. Недостигот на работна сила е најголемиот ограничувачки

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien