Официјално промовирана монографијата „60 години Витаминка“

Денес,16.01.2019, во Стопанската комора на Македонија промовирана е монографијата „60 години Витаминка“, чиј автор е Тачко Локвенец. Монографијата е посветена

Дознај повеќе

ВИДЕО – Постои опасност да му ја пресечат ногата бидејќи нема пари за лекување , живеат само со 1.900 денари месечно

Пет години живеат без струја, со социјална помош од само околу 1.900 денари. Јадат еднаш во текот на денот и

Дознај повеќе

ВИДЕО – 98 пријавени за фрлање по Светиот Крст во Прилеп, литургијата во црквите започнува во 04.00 часот

Празникот Богојавление – Водици секоја година зема се поголема масовност во Прилеп околу неговото чествување. Пријавувањето на кандидатите кои скокаат

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien