Унијата на жени на OK ВМРО-ДПМНЕ Прилеп го посети семејството на бранителот Спасески и донираа храна и хемиски средства

После објавената сторија во медиумите за голготата низ која поминува семејството на прилепскиот бранител Драган Спасески, денес тоа беше посетено

Read more

Доделени наградите за најдобрите пионерски екипи од хуманитарниот светиниколски турнир

Градоначалникот Илија Јованоски денеска во големата сала на Општина Прилеп им ги додели наградите на пионерските екипи, коишто освоија прво

Read more

ВИДЕО-300 домаќинства во Тризла една недела со струја само по неколку часови дневно, од ЕВН велат се троши нерационално и се кради

Жителите на ромската населба Тризла во Прилеп денеска излегоа на мирен протест обвинувајќи дека околу 300 домаќинства една недела имале

Read more

ВИДЕО – Нови протести во Еурокомпозит : Владата манипулира со нас, нема пари ниту за плата ниту за отпремнина

Вработените во Еурокомпозит заедно со поранешните вработени во фабриката кои заминаа како технолошкии виишок денеска повторно одржаа мирен протест пред

Read more