Прилеп вечерва урива рекорди, екстремно загадување на воздухот

Прилеп продолжува да биде еден од најзагадените градови во Македонија. Вечерва во 20 часот новопоставената мерна станица за квалитет на

Дознај повеќе

Унијата на жени на OK ВМРО-ДПМНЕ Прилеп го посети семејството на бранителот Спасески и донираа храна и хемиски средства

После објавената сторија во медиумите за голготата низ која поминува семејството на прилепскиот бранител Драган Спасески, денес тоа беше посетено

Дознај повеќе

Доделени наградите за најдобрите пионерски екипи од хуманитарниот светиниколски турнир

Градоначалникот Илија Јованоски денеска во големата сала на Општина Прилеп им ги додели наградите на пионерските екипи, коишто освоија прво

Дознај повеќе

ВИДЕО-300 домаќинства во Тризла една недела со струја само по неколку часови дневно, од ЕВН велат се троши нерационално и се кради

Жителите на ромската населба Тризла во Прилеп денеска излегоа на мирен протест обвинувајќи дека околу 300 домаќинства една недела имале

Дознај повеќе

ВИДЕО – Нови протести во Еурокомпозит : Владата манипулира со нас, нема пари ниту за плата ниту за отпремнина

Вработените во Еурокомпозит заедно со поранешните вработени во фабриката кои заминаа како технолошкии виишок денеска повторно одржаа мирен протест пред

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien