Прилеп вечерва најзагаден град на планетава !? Се надмина бројката од 1.000 микрограми ПМ 10 честички на метар кубен

Вечерва во 19 часот количината на ПМ10 честички во Прилеп изнесува 1.012 микрограми по метар кубен, со тенденција на раст,

Дознај повеќе

ВИДЕО – Фаќањето на крстот во изминативе години им донесе среќа и бериќет на Вељаноски и Јанкоски

Триесет годишниот Алексдандар Вељаноски од Прилеп беше оној кој лани го фати Светиот крст во водите на Аква паркот во

Дознај повеќе

ВИДЕО – Богојавление-Водици во црквата Свето Благовештение во Прилеп

Празникот Богојавление – Водици во Прилеп секоја година зема се поголема масовност околу неговото чествување. Одбележувањето на празникот започна утринава

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien