ВИДЕО – Таткото на Јане Ченто : Јане е јунак, може да ги издржи сите тортури, не и се плашиме на власта

Македонското патриотско здружение „Пере Тошев“ од Прилеп вечерва организираше мирен протест во центарот на Прилеп, против, како што велат, бруталноста

Read more

Јункер, Могерини и Хан го поздравија ратификувањето на Преспанскиот договор

Со заедничка изјава, претседателот на Европската Комисија, Жан Клод Јункер, високата претставничка за заедничка надворешна политика Федерика Могерини и еврокомесарот за

Read more