„Реалност 06“ го доби тендерот на Комуналец за привремени вработувања тежок 22.6 милиони денари

ЈКП Комуналец-Прилеп по распишаниот тендер за сукцесивна набавка на услуги за ангажирање на агенција за привремени вработувања, склучи договор со

Дознај повеќе

Приведени малолетници затекнати во угостителски објекти по дозволеното време

Во контролирани пет објекти во Прилеп се приведени 14 малолетни лица кои биле присутни во угостителски објекти по дозволеното време,

Дознај повеќе

Витаминка годинава очекува да го зголеми извозот за Русија

Прехрамбената индустрија „Витаминка“ од Прилеп остварува 38 милиони евра годишен промет на домашните и странските пазари, а извозот е дисперзиран

Дознај повеќе

Средба на градоначалникот Јованоски со новоименуваниот амбасадор на Руската Федерација, Сергеј Баздникин

Општествената и стопанската соработка помеѓу Општина Прилеп и амбасадата на Руската Федерација во Македонија, беа тема на денешната средба помеѓу

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien