Индипендент: Албанија е наркодржава, европската Колумбија

Британски Индипендент пишува дека експертите ја опишуваат Албанија како „европска Колумбија“, наведувајќи дека нарко-клановите се поврзани со полицијата и политичарите,

Дознај повеќе

Почна обесштетувањето на граѓаните на кои не им беа уплаќани придонесите во вториот пензиски столб

Првата уплата од државата кон двете приватни пензиски друштва за оштетените осигуреници на кои со години не им биле плаќани

Дознај повеќе

Нова кражба во продавница за мобилни телефони во Прилеп – украден е сефот со пари и телефони

Вчера ( 28.01.2019 година ) во 05.00 часот пријавена е тешка кражба на продавница за мобилни телефони лоцирана на булевар

Дознај повеќе

Одрон на камења го блокираше патот Прилеп-М. Брод на преминот Барбарос

Поради одрони на двете коловозни ленти од утринава од 9.10 часот е блокиран патот Прилеп-Македонски Брод кај планинскиот превој Барбарос, соопштија

Дознај повеќе

ВИДЕО – Полицијата им забрани на поранешните вработени во Еурокомпозит да го блокираат патот Прилеп-Скопје

Кордон од полицајци денеска не им дозволија на поранешните вработени во државната компанија Еурокомпозит да го блокираат патот Прилеп-Скопје, со

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien