ВИДЕО – Фармерите бараат поголема цена за млекото, земјиште според бројот на добиток, намалување на ДДВ за лековите, легализација на фармите

Во моментов најболното прашање за сточарите е откупната цена на млекото која се движи од 16 до 22 денари за

Дознај повеќе

Замената на патните документи и табличките на возилата на товар на граѓаните

Замената на патните документи и регистарските таблички ќе биде на товар на граѓаните, изјави владиниот портпаролот, Миле Бошњаковски.   Новите

Дознај повеќе

По вработувања на синот и братот, сопругот на Стојчевска унапреден во командир во шумска полиција

Илјо Стојчевски, сопругот на пратеничката, од јануари стана командир на шумската полиција. За само два месеци, пратеничката на СДСМ Мира Стојчевска

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Покрај децата на функционерите од СДС, сега за на ред за вработување се нивните миленици

Македонската јавност вчера сведочеше за непотизам од огромни размери какви што не се паметат во нашава држава. После изнесените информации

Дознај повеќе

ВИДЕО – Еурокомпозитовци : Заев на приватни винарии им ги простува долговите со буџетски средства, а не сака да го реши проблемот со државна компанија

Вработените во Еурокомпозит кои заминаа технолошки вишок денеска повторно го блокираа булеварот „Гоце Делчев“ во Прилеп, со повторување на старите

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien