ВМРО-ДПМНЕ : Прилепчани на 21 април ќе му вратат на Заев за сите лаги, нереализирани ветувања, преименувањето на државата

Денеска Зоран Заев беше во посета на Прилеп кој откако СДСМ е на власт се претвори во најнебезбедниот град во

Дознај повеќе

ВИДЕО – Гасоводот Неготино-Прилеп-Битола е изграден 36%, се очекува да биде завршен идната година

Делницата на гасоводот Неготино-Прилеп-Битола е изградена 36%, а се очекува до втората половина од идната година таа да биде завршена.

Дознај повеќе

ВИДЕО – Анѓушев најави две решенија за проблемот со Еурокомпозит, поранешните вработени незадоволни од средбата

Премиерот Зоран Заев, вицепремиерот Кочо Анѓушев и министерот за транспорт Горан Сугарески денеска во Прилеп се сретна со поранешните вработени

Дознај повеќе

ВИДЕО – Заев во Прилеп најави можност за увоз на работна рака од странство

Поради се помасовното иселување и ниските плати, недоволни за нормален живот компаниите во Македонија, а особено во Пелагонискиот регион се

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Загрозена е егзистенцијата на земјоделците со празнењето на вештачкото езеро во Прилеп

На неспособноста на владеењето на СДС и нема крај. Се’ што ветија не остварија, се што допреа, испустија. Во неколку

Дознај повеќе

Езеро во Австралија стана Инстаграм атракција – преку лето ја менува бојата во розова

Секоја година преку летото езерото Солт Вотер во Вестгејт парк во Мелбурн станува розово и привлекува голем број туристи и

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien