ВИДЕО – Прилепчани до Заев и Пендаровски : Некои се превозбудија, некои го прашаа дали на Иванов ќе му го врати фикусот

Дел од изјавите на граѓаните во Прилеп коии вечерва на трибината се обратија до премиерот и лидер на СДСМ, Зоран

Read more

ВИДЕО – Заев : Мора да продолжиме да се движиме по патот кој е трасиран, Пендаровски е вистинскиот човек за претседател

Не смееме да застанеме тука, патот е веќе трасиран и мора сега да се оди по него, сега се зависи

Read more

ВИДЕО – Пендаровски : Ќе бидам претседател на сите граѓани и внатрешен „камшикар“, нема да дозволам државата да се води од Будимпешта

Јас ќе бидам внатрешниот камшикар и претседател на сите граѓани на Македонија. Недозволиво е државата да биде водена од Бидимпешта.

Read more

Никој не знае како настануваат смарагдните глечери на Антарктикот, мистерија по која се бара одговор со векови

Зелените глечери веќе станале дел од митологијата на Антарктикот. Уште во 18-тиот век научниците забележале необични зелени парчиња мраз на

Read more

ОО СДСМ Прилеп : Уште вечерва ВМРО-ДПМНЕ ќе ја види разликата помеѓу европскиот и напреден процес и назадните политики

Антизападната ВМРО-ДПМНЕ, се уште заглавена во 12 годишната криминална матрица и погубните политики на Никола Груевски, нема што позитивно да

Read more