ВИДЕО – Хеликоптери на АРМ ги гаснат пожарите во Крушевско

Изминатите денови Територијалната противпожарна единица Крушево во сработка и координација со Дирекцијата за заштита и спасување, а од денес и со асистенција на Армијата на Република Македонија се постојано на терен во справувањето со пожарите кои се шират во околината на Крушево.

 

Во моментов пожари има околу населените места Норово и Алданци и со помош на хеликоптер на Армијата се работи на нивно ублажување и целосно гасење.

 

 

Posted by Томе Христоски on Monday, April 1, 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien