Регулаторна го објави новиот ценовник, горивата поскапуваат и до 3 денари

Регулаторната комисија за енергетика ги објави цените на дериватите што ќе важат во следните две недели. Согласно новата одлука на Регулаторна, бензините ќе се точат поскапо за 2,5 односно 3 денари по литар а дизел горивата се зголемува за половина денар по литар.

 

Бензинот „супер-98“ поскапува за три денари и ќе чини 70,5 денари за литар. „Супер-95“ поскапува за 2,5 денари и ќе се продава по цена од 68,5 денари, а дизелот ќе биде поскап за половина денар и ќе се продава по цена од 61 денар.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien