Заев: Ќе отвориме бизнис-форум со повеќе од 400 стопанственици од двете земји

Македонскиот премиер Зоран Заев и неговиот грчки колега Алексис Ципрас најавија засилување на меѓудржавната соработка преку повеќе проекти, на нивната

Дознај повеќе

Започна на акцијата на „Кроација осигурување“ за збогатување на книжевниот фонд на училишните библиотеки

Денеска на Светскиот ден на литературата за деца, 2-ри април, „Кроација осигурување – друштво за неживотно осигурување Скопје“, започна волонтерска

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien