Галерија: Богатиот животински свет во НП Маврово „уловен“ од фото-замки

Фото-замките поставени во националниот парк Маврово го „уловија“ богатиот животински свет како се шета низ дивината. Благодарение на Македонското еколошко друштво, сега можеме да се восхитуваме на убавината на рисот, лисицата, дивата мачка и другите животни.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien