Првиот трејлер за новиот „Joker“

Подгответе се за апсолутно зло во нова форма и со ново лице. Новиот Џокер доаѓа во формата на Жоакин Феникс, кој ја презема улогата на Џокер од неговиот краткотраен претходник Џаред Лето.

 

На почетокот е само обичен човек по име Артур Флек, со кого животот си поигрува до моментот кога тој решава да стане најголемиот негативец на Бетмен, па и општо во светот на стриповите на DC.

 

Премиерата на филмот е закажана за 4 октомври оваа година.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien