Актерката Билјана Беличанец пронајдена мртва

Актерката и ексградоначалничка на Кисела Вода, Билјана Беличанец – Алексиќ, вечерва е пронајдена мртва во стан во Скопје. Засега не се познати причините, а од МВР ја потврдија информацијата за “Макфакс”.  Полицијата ги проверува причините за смртта.

 

Беличанец имаше неполни 46 години, а нејзин матичен театар е Драмскиот театар во Скопје. Таа беше градоначалник на скопската општина Кисела Вода од 2013 до 2017.

 

Извор : Макфакс

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien