ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп : Првите луѓе на СДСМ во прилепската полиција директно впуштени во партиска кампања и активности на терен

Залудни се сите барања на изговори од СДСМ дека нивните кадри во МВР работеле професионално и во интерес исклучиво на

Read more

ВИДЕО – Прилепчанец 7 години живее без струја, вода и никакви примања, од станот се шири неподнослива смрдеа во целата зграда

Седум години живее без струја и вода. Во неговиот стан буквално не се седи од неподносливата смрдеа. Заборавил кога последен

Read more

СДСМ: Заврши времето кога полицијата беше ВМРО-МВРО, денес таа работи професионално, одговорно и независно

Заврши времето кога полицијата беше ВМРО-МВРО и никогаш нема да се повтори, колку и да го посакуваат тоа Христијан Мицкоски

Read more

ВМРО-ДПМНЕ: Во пресрет на изборите расте нервозата кај власта – демолирани возила и криминал насекаде

Статистиките кои вчера на прес конференција ги пласираа од СДСМ се само бројки кои немаат допирна точка со реалноста. Граѓаните

Read more