Пет медали за ЏК „Бушидо“ на Државното првенство за кадети-ки и ветерани во Прилеп

Џудо клубот „Бушидо” денеска учествуваше на Државното првенство за кадети-ки и ветерани во спортската сала при С.О.У. „Ристе Ристески Ричко”

Дознај повеќе

ЏК „Санкаку“ – Прилеп ги презентираше изучените техники на државното првенство за кадети-ки и ветерани во Прилеп

Денеска во Прилеп во спортска сала на СОУ „Р.Р.Ричко“ Прилеп се одржа државно првенство за кадети и ветерани. ЏК „Санкаку“

Дознај повеќе

Доминација на ЏК „Сеишин“ Прилеп, со освоени 20 медали, на Државното првенство за кадети-ки и ветерани во Прилеп

Во спортската сала на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ Прилеп во организација на Џудо Федерацијата на Македонија и техничка организација

Дознај повеќе

Марјан Бонев прв на „Козјак Вертикал Километар“ во машка конкуренција и Мери Мирческа во женска конкуренција

Марјан Бонев со време од 48:36 го освои првото место на планинската трка насловена како „Козјак Вертикал Километар“, долга 3,7

Дознај повеќе

ВИДЕО – Најголемиот авион на светот, со распон на крилата од 117 метри, успешно го заврши првиот лет

Авионот со најголем распон на крилата во светот успешно го заврши својот прв лет, објави американската авиокомпанија Стратоланч. Ова летало

Дознај повеќе

ВИДЕО – Македонскиот кик боксер Даниел Стефановски стана светски шампион

Македонскиот кик боксер Даниел Стефановски го совлада својот противник Софијан Алилуше од Франција за светската титула ИСКА и стана светски

Дознај повеќе

ВИДЕО – За прв пат во Прилеп се одржа планинската трка „Козјак Вертикал Километар“

За прв пат во Прилеп се одржа планинската трка насловена како „Козјак Вертикал“, долга 3,7 км, со висинско искачување од

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien