ВИДЕО – Еурокомпозитовци : Веќе 2 години сме по улици, ова е изживување, Владата не лажи и манипулира со нас

Поранешните вработени во „Еурокомпозит“ повторно излегоа на протест блокирајќи го центарот на Прилеп. Обвинуваат дека вицепремиерот Анѓушев и покрај ветувањето

Read more

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните им го завртеа грбот на СДСМ и Зоран Заев

Аболицираниот премиер и неговиот кандидат за претседател Стево Пендаровски доживеаа вистински дебакл. Прилепчани како никогаш досега излегоа во огромен број и

Read more