ОО СДСМ Прилеп : Прилепчани одбиваат да ги слушаат лагите на Мицкоски и Сиљановска

Свесни за фијаското и очајната посетеност на локалниот и централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп и Скопје, дури после три дена од Општинскиот комитет собраа храброст да изустат некој збор и повторно лажат. Се вели во писмената реакција на ОО СДСМ Прилеп на прес конференцијата на ОК ВМРО-ДПМНЕ Прилеп.

 

Писмената реакција ја пренесуваме во целост.

 

 

„Повеќе од јасно е дека прилепчани одбиваат да ги слушаат лагите на Мицкоски и Сиљановска, затоа што тоа што Груевски го мисли, излегува од устата на овие двајца негови послушници.

 

Газдата на хидроцентрали, Христијан Мицкоски кој е продолжената рака на криминалецот Груевски, застанува во одбрана на 12 годишниот криминал и не се откажува од претходните криминални раководства и власти.

 

Ирена Стерјоска Локвенец, исто така, наместо да им се извини на граѓаните на Прилеп за коруптивното владеење на ВМРО-ДПМНЕ, се дрзнува повторно да ја потценува меморијата на прилепчани кои добро ги паметат непотизмот и криминалот на локалната и централната власт на Марјан Ристески и Никола Груевски.

 

Ирена Стерјоска Локвенец, како претходна директорка на Дом за стари лица „Киро Крстески – Платник“ го остави домот во катастрофално лоша состојба, а треба да одговори и за тоа како нејзинот брат Дејан Стерјоски се вработи во СОУ Гимназија „Мирче Ацев“.

 

Граѓаните на Прилеп и ширум државата им упатија јасна порака на Мицкоски и Сиљановска, дека се против блокадите, деструкциите и конлфиктот што им ги нудат како изборна програма.

 

Државата тргна напред и враќање назад нема. На 21 април и на 5 мај, граѓаните масовно ќе го поддржат концептот за напредок, сигурна и стабилна иднина, предводен од Стево Пендаровски и ќе го изберат за Претседател кој достоинствено ќе ја претставува државата.

 

Впрочем, изминативе денови граѓаните тоа го покажуваат со масовното присуство на сите средби и граѓански собири на заедничкиот кандидат и иден Претседател, Стево Пендаровски“, велат од ОО СДСМ Прилеп.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien