Прегазен маж во прилепско, со тешки повреди завршил во болница

Синоќа околу 21 часот во с. Обрашани, прилепско, патничко возило „Голф“ со битолски регистарски ознаки, управувано од С.Б. (51) од с. Пашино Рувци, прилепско, удрило во пешакот П.Ш. (53) од с. Обрашани.

 

Со тешки телесни повреди се здобил П.Ш. и му била укажана помош во болницата во Прилеп.

 

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien