ВИДЕО – Огромен број верници денеска на Голем Петок го посетија манастирот Свети Архангел Михаил во Варош

Со Божествена литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот Преспанско-Пелагониски Г. Петар денеска во манастирот Свети Архангел Михаил во најстарата населба Варош

Дознај повеќе

ВИДЕО – 92 годишниот прилепчанец Спиро Чакмак гласа на сите избори од српско, преку бугарско, Југославија, до денес – вели политичарите ја испустија Македонија

Со своите 92 години Спиро Настовски Чакмак е еден од најстарите прилепчани. Видел и српско и бугарско. Живеел и во

Дознај повеќе

СДСМ: На 5-ти мај граѓаните ќе гласаат да ја запечатат европската иднина!

На 5-ти мај граѓаните расчистуваат со ВМРО-ДПМНЕ. На 5-ти мај, граѓаните ќе гласаат за вистинска правда, а не партиски привилегии. На 5-ти

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ: Во недела ќе гласаме за горда, достоинствена, просперитетна Република Македонија!

Во недела ќе гласаме за горда, достоинствена, просперитетна Република Македонија! Во недела ќе ставиме крај на политиките од транзицијата, политиките на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien