Научниците предупредуваат: Се буди вулкан на Сибир кој може да предизвика катастрофа

Сеизмолошките мерни инструменти, поставени на големиот вулкан Болшаја Удина на Камчатка отчитуваат алармантни податоци. Експертите од Геофизичка служба на Руската

Дознај повеќе

ВИДЕО – Со донација на „Чин 4 Сцена 5“ сменета дограмата во Дневниот центар „Ѕуница“ во Прилеп

Во Дневниот центар „Ѕуница“ во Прилеп заврши првата етапа од најавената донација на театарот „Чин 4 Сцена 5“, чии средства

Дознај повеќе

ВИДЕО – Во Крушево се одржа голема ЕКО акција по повод Светскиот ден на животната средина

Во Крушево денеска се одржа голема ЕКО акција по повод Светскиот ден на животната средина. Акцијата е поддржана од Францускиот

Дознај повеќе

Оставката на Груевски пристигнала во Собрание – се преведува од унгарски на македонски

Оставката од пратеничката функција на Никола Груевски преку нотар, во средата била доставена во македонското Собрание, потврдува првиот човек на

Дознај повеќе

Во Прилеп вечерва се отвора 54-тото издание на „Војдан Чернодрински“ – новитет награда од публиката

Вечерва во Прилеп се отвора 54-тото издание на театарскиот фестивал „Војдан Чернодрински“. Во официјална конкуренција ќе има 8 претстави, а

Дознај повеќе

Зиддојче цајтунг: „Не“ од Меркел за брз датум за преговори за Северна Македонија

Германската канцеларка Ангела Меркел се изјаснила негативно по желбата на Европската комисија за брзо давање датум за преговори на Северна

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien