ВИДЕО – Конаците на Трескавец се планира да бидат готови за Мала Богородица, но бидејќи нема вода тие неможе да се пуштат во употреба

При крај е обновата на опожарените конаци на манастирот Трескавец кај Прилеп. Според сегашната динамика на работа се очекува тие

Дознај повеќе

Русковска: Се водат неколку истраги за актуелни функционери за економски криминал и корупција

Јавната обвинителка за организиран криминал Вилма Рускоска изјави дека моментално се водат предистраги за неколку актуелни функционери за сторен економски криминал

Дознај повеќе

Професионален боксерски спектакл во Прилеп – Ице Трајкоски vs Енсар Осман

На 22.06.2019 година во 19:30 часот на Градскиот базен „Маркови Кули“ во Прилеп ќе се организира професионална боксерска ревија за

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien