Иран во наредните 10 дена ќе го надмине лимитот на ураниум потребен за нуклеарна бомба

Иранската организација за атомска енергија изјави дека државата наскоро ќе го надминие лимитот на дозволен збогатен ураниум согласно меѓународниот договор

Дознај повеќе

Неексплодирана граната од Втората светска војна пронајдена во прилепско

Седумдесетидеветгодишна прилепчанка пријавила дека во дворното место во с. Алинци, прилепско, пронашла неексплодирана граната.   Полициски службеници излегле на местото,

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien