Првични резултати: Ципрас изгуби на изборите, Нова демократија со убедлива победа

Опозициската Нова демократија забележа убедливо водство пред владејачката Сириза на премиерот Алексис Ципрас, покажуваат првичните прелиминарни резултати на предвремените парламентарни

Дознај повеќе

ВИДЕО – Прилеп и годинава центар на уметниците од целиот свет во рамки на уметничкото лето при ЦСЛУ

Прилепскиот бел мермер Сивец освен што е еден од најбараните и најскапи мермери во светот и кој се употреба во

Дознај повеќе

Гран-при наградата за КУД „Панче Пешев“ од Куманово, а „Гајдата на Пеце“ за Санде Николов од Кочани

Со доделувањето на наградите на најуспешните синоќа на Рудина кај Долнени заврши јубилејниот 45-ти фестивал на народни инструменти и песни

Дознај повеќе