Мицотакис положи свечена заклетва – Грција има нов премиер

Лидерот на конзервативната Нова демократија Кирјакос Мицотакис, син на поранешниот грчки премиер, Константинос Мицотакис, брат на поранешната министерка за надворешни работи Дора

Дознај повеќе

Од полноќ нови цени на горивата – бензините поскапуваат, дизелот поевтинува

Регулаторна Комисија за Енергетика донесе одлука за промена на цените на горивата. Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за половина денар,

Дознај повеќе

Кривична против поранешниот претседател на Кривичниот суд поради злоупотреба на АКМИС-от

Основното Јавно Обвинителство поднесе обвинителен предлог против поранешниот претседател на Основниот кривичен суд – Скопје, Владимир Панчевски, поради сомнение за

Дознај повеќе