Секое лето македонските студенти масовно одат на печалба во Германија

Студенти од цела Македонија и ова лето како и секоја година ја напуштаат државата привремено, со една единствена цел, заработка

Дознај повеќе

Прилепското обвинителство чека снимки и извештај од вештачењето за рачната бомба

Прилепското Основно јавно обвинителство ќе чека полицијата да им достави снимки од камери и да го добие извештајот од крим-техничкото

Дознај повеќе

ВИДЕО – Ташкоска: Дали Ристески авансот од 90.000 евра го користел за покривање на коцкарски долгови??

Во периодот од 2005 до 2017 година, за своја лична употреба Ристески подигал парични средства од касата на ЈКП „Комуналец“

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien