ВИДЕО – „Преспанскиот херој“ лета со параглајдер, отвора манифестации, вози мотор на 4 тркала – секој ден докажува дека „Сите сме исти“

Васил Јанкула од Ресен, лице со церебрална парализа, кој го доби името „Преспанскиот херој“, откако со својот трицикл за 7

Дознај повеќе

Иранските власти уапсиле шпиони на ЦИА, неколкумина осудени на смртна казна!

Иранските власти уапсиле 17 шпиони кои работеле за американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА), соопшти денеска иранската државна телевизија.   Преку

Дознај повеќе