ВИДЕО – И по 18 години не е изграден споменик на Карпалак, не се знае кој е виновен за трагедијата, ниту пак се исполнети барањата на бранителите

И по 18 години од трагичниот настан кај месноста Карпалак кога од страна на терористите беа убиени 10 мина прилепчани

Дознај повеќе

ССМ: Работодавачите да ги почитуваат мерките за превенирање од последици од топлите бранови

Сојузот на синдикатите на Македонија преку соопштение ги повика работодавачите, во услови кога се најавени температури од жолта (алертна) фаза

Дознај повеќе

ВИДЕО – Мистерија во Кина : На хоризонтот се појавиле прастари кинески градби кои по половина час исчезнале

Фатаморгана или астрална проекција се појавила над источниот дел од кинеското езеро Хонгзе во неделата на 4-ти август во околу

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien