ВИДЕО – Шекеринска : Предлог законот за Еурокомпозит отскочна даска за решавање и на другите проблеми, нема влез на инвеститор со милионски долгови

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска истакна дека конечно после долги години на агонија со новиот предлог Закон на Владата

Дознај повеќе

ВИДЕО – Шекеринска : Опозицијата не бара избори, само сака да избегне поддршка на закон за борба против корупцијата

Мене едно нешто ми е јасно, дека опозицијата не бара избори, опозицијата бара само да избегне дискусија и гласање и

Дознај повеќе

ВИДЕО – Одбележани 18 години од убиството на 10 мината прилепчани на Карпалак, бранителите незадоволни од односот на сите Влади досега

И по 18 години од трагичниот настан кај месноста Карпалак кога од страна на терористите беа убиени 10 мина прилепчани

Дознај повеќе

Одбележани 18 години од нападот кај Карпалак на автопатот Скопје – Тетово

Со панихида и положување цвеќе пред спомен плочата кај месноста Карпалак на автопатот Тетово-Скопје претпладнево беше оддадена почит кон 10-те

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien