ВИДЕО – Валона – албанската убавица каде се спојуваат јадранското и јонско море

Валона е албанската убавица каде се спојуваат јадранскон и јонско море. Тоа е еден од најубавите градови на абанската ривиера

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien