Доделена Осмо-септемвриска награда за 2019 година на Свечената седница на Општина Крушево 

Денес се одржа Свечената седница на Општина Крушево на која се доделија признанија, пофалница и Осмо-септемвриска награда за 2019 година. –

Дознај повеќе

ВИДЕО – Бектеши : Покачување на минималната плата ќе има, во тек се преговорите колку ќе биде

Јас не сум кажал колку ќе биде минималната плата, јас кажав дека ние работиме заедно со бизнис заедницата и  со

Дознај повеќе

ВИДЕО – За прв пат општините Долнени и Чашка се поврзуваат со пат, патувањето за Скопје се скратува за 60 км. во правец

За прв пат Општините Долнени и Чашка се спојуваат со асфалтен пат долг 11 км., од селото Црнилиште до Богомила,

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien