ВИДЕО – Локализиран пожарот кој му се закануваше на Подмол, жителите вечерва со стражи ќе го чуваат селото

Огромниот пожар кој му се закануваше на прилепското село Подмол и кој стигна на само околу 300 до 400 метри

Дознај повеќе

„Витаминка golf open tournament“ во Хрватска – Витаминка го помага спортот и спортските активности и во другите држави

Витаминка го помага спортот и спортските активности и во другите држави. Прилепската компанија годинава по третпат го поддржа Витаминка golf

Дознај повеќе

Усвоен ребалансот на буџетот,повеќе средства за асфалтирање улици и урбанистички планови

Советот на општина Прилеп денеска ја одржа редовната 31 седница, со 71 точка на дневниот ред. Меѓу многуте донесени одлуки,

Дознај повеќе

Во петок започнува осмото издание на Prilep Jazz Weekend – 3 дена со врвни музичари од македонската џез сцена

Здружението ПП ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ со задоволство Ви го најавува осмото издание на Prilep Jazz Weekend , кој е еден од

Дознај повеќе

ВИДЕО – Милески : Со немањето на вода во акумулацијата ќе се предизвикаат големи штети кај најскапо платените берби

Поради немањето ниту капка вода во вештачкото езеро во Прилеп и поради неповолната хидролошка состојба тутунарите се жалат дека нема

Дознај повеќе

ВИДЕО – Талески : Се очекува до крајот на овој месец да се замени темелениот испус на браната на Прилепското езеро

Како што и сами знаете тоа се направи со цел да продолжи втората фаза, односно прекинатите активности околу завршувањето на

Дознај повеќе

ВИДЕО – Ризески : Еколошка катастрофа на прилепското вештачко езеро, дали некој ќе одговара за неспособноста

Негрижата и неспособноста на надлежните доведе до еколошка катастрофа на прилепското вештачко езеро. Купишта изумрена риба има на брегот од

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien